Kurník 2017: To najlepšie

Na prelome rokov oddychujeme. Tento týždeň preto nepublikujeme nový článok, ale aspoň vám prinášame tipy na naše obľúbené texty z tohto roka.

Sme veľmi vďačné, že každý týždeň otvárate naše newslettre a v nedeľu zdieľate linky na články na našom webe. Tešíme sa z každej novej adresy v odbere newslettra (už je vás viac ako 1 000!) aj darovaného eura (od tisícky nám ešte kus chýba), ktoré nám v Kurníku pribudne. Pobavilo nás, že v archíve ste si najviac (5 677-krát) čítali o masturbácii. A tiež chápeme, že niektoré články vám mohli uniknúť. Ponúkame vám teda subjektívny výber toho, čo nás za uplynulé mesiace najviac oslovilo a zarezonovalo.

Ďakujeme, že ste tu s nami.

M&S

Soňa odporúča:

Jednej opatrovateľky príhody a skúsenosti
Nič proti pozitívnym príkladom a príbehom plným úspechu, vytrvalosti a nezlomnej vôle, ale o nezdar a zlyhanie sa treba deliť tiež, myslím si. Najmä ak sa to týka oblasti, v ktorej to nie je úplne čakané.

Správa o láske
Jankin článok z kategórie dobrého a vzácneho ma dojal a zahrial. Ako keď driemete na gauči a niekto vás prikryje dekou. Z lásky.

Ženy (stratené) v umení
Keď príde reč na feminizmus, stretávam sa s názorom, že ho vlastne už nie je treba, lebo veci sa zlepšujú, všetko je už v poriadku. Miškin článok na konkrétnych príkladoch ukazuje, že to tak ani zďaleka nie je (a prečo to tak je) a netreba sa nechať učičíkať dojmami z bubliniek, v ktorých žijeme. Písané o umení, aplikovateľné na každú sféru práce a života.

Miške sa obzvlášť páčilo:

Feministka na rande
Vždy sa poteším úprimnému článku o tom, čo nás občas zamestnáva takmer nepretržite. Kde ho/ju stretnúť, čo s romantickými predstavami a prečo sa neozýva.

O kamošoch a blízkych dušiach
Ďalší doják od Janky 🙂 Nielen zo samoľúbosti, že sa môžem rátať medzi jej blízkych, ale najmä preto, že mi vždy pripomenie tú safety net vzácnych ľudí, ktorých mám okolo seba. Aj keď občas nerozumiem im alebo ani sebe.

Šafel
Príbeh jedného zadku, lebo občas na tých najobyčajnejších veciach pocítime, ako pokrivene vnímame ženy.

Čo s načatými vajíčkami
Zuzkino vysvetlenie, ako je to s darovaním vajíčok, mi priblížilo tému, o ktorej som nevedela zhola nič.

PS: Ešte jeden ultimátny tip – čítajte Kurník tak, ako ho bohyne zamýšľali – v podobe newslettra. Článok tak dostanete hneď vo štvrtok priamo do emailu aj s bonusovými tipmi na ďalšie zaujímavé čítanie. A viac. Ale o tom neskôr v 2018.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *