Piatok sama doma

SOŇA HRÚZIKOVÁ

Winona Ryder ako zúfalá matka; byť single je super; ilustrované vedkyne

Ak by sa vám málilo seriálov aj po včerajšej dávke v našom newslettri, smelo siahnite po súčasnom veľkom hite z Netflixu Stranger Things. Je to síce zážitok z iného súdka, no oplatí sa venovať mu napríklad jednu dlhú piatkovú noc už len pre herecký výkon Winony Ryder v role matky chlapca, ktorý záhadne zmizol. Jej postava je emotívna, odhodlaná, rázna a citlivá zároveň. O tom, ako vnímala túto úlohu, i o tom, že citlivosť je často nezmyselne považovaná za slabosť, Winona Ryder hovorí v tomto článku.

Sami doma. Podobný názov ako naša utešená rubrika má aj sociologická publikácia, ktorú vydala Masarykova univerzita v Brne. O zisteniach akademikov a živote ľudí, ktorí sú spokojní v jednočlennej domácnosti, onehdy informovalo české Rádio Wave. Podľa výskumov takýchto domácností pribúda a ak sa aj vy nachádzate v podobnej situácii a ste k tomu aj single, možno vám dobre padne článok o tom, že je to vlastne dôvod na radosť. Juch! A navyše oba príspevky vás potešia informáciou, že z ľudí, ktorí z nejakého dôvodu žijú sami a majú o kúsok viac času ako tí, čo sú zavalení rodinnými povinnosťami, má často spoločnosť veľký osoh. Ak teda svoj život v samote nestrávia kontempláciami v župane na gauči.

Mesiac je v splne, skontrolujte svoje menštruačné appky, či náhodou neovulujete. (Ha!) O tom, ako môžu byť tieto skutočnosti prepojené, aj o menej ezoterických záležitostiach spojených s menštruáciou píše Denník N.

Vianoce sa blížia! Ak by sa vám to úplne nepozdávalo, určite nájdete aj inú príležitosť, pri ktorej budete môcť obdarovať seba či inú blízku dušu ilustrovanou knihou o 50 nebojácnych priekopníčkach vedy, o ktorých sa inak veľa nevie. Vstupnou bránou do tohto fascinujúceho sveta vám môže byť aj rozhovor s autorkou knihy Rachel Ignotofsky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *