Piatok sama doma

SOŇA HRÚZIKOVÁ

Otravná filmová hrdinka, Slutever a naozaj pekné plavky

Frances vám bude liezť na nervy. Čarovné na nej je však to, že nejedna mladá duša sa v nej napriek tomu nájde. Stratená, zmätená bordelárka bez peňazí a bývania, ktorá je stále tak akosi mimo. Undateable! Film o nej je veľmi príjemný a takto na piatok ho rozhodne odporúčame. Je z roku 2013, natočil ho Noah Bauchman a vo videopožičovniach ho nájdete pod názvom Frances Ha. Čakajte Gretu Gerwig, čiernobiely obraz, sviežosť a ľahkosť. A pre istotu spravte v playliste, ktorý vám hrá v hlave, dosť miesta pre Modern Love od Davida Bowieho.

Kadečo dnes vie ženu mátať. Od klasického „som super, prečo si teda ani bohovi neviem nájsť frajera?” cez ghosting, či už sama niekoho ľadovo ignoruje alebo je ignorovaná, až po zvedavosť, ako asi vnímajú pripínacie penisy ostatné ženy. A skôr ako sa s tým zdôverí mame, môže nájsť odpoveď u Karley Sciortino, autorky blogu Slutever, ktorá píše o vzťahoch a sexe vtipne a veľmi otvorene. Teda ak zrovna nemá rande cez Tinder.

A je to tu, v Kurníku došlo aj na handričky! Popri zaváraní uhoriek a spriadaní letných oddychových plánov pokukujeme po plavkách českej značky Plove. Stojí za ňou dizajnérka Pavlína Miklasová, ktorá tento rok prišla už s treťou vydarenou kolekciou. Sme očarené!

Foto: Plove

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *