Piatok sama doma

SOŇA HRÚZIKOVÁ

Looking, po tridsiatke bez kamošov, hudba s veľkou výpoveďou

Na začiatku bol veľký objav – film Weekend. Po ňom prišlo zistenie, že režisér tohto výnimočného filmu je podpísaný pod seriálom Looking. Hlavní hrdinovia sú gayovia, postavy a ich problémy sú uveriteľné a chcete ich všetkých za kamošov, má to atmošku, San Francisco, vtip aj super soundtrack. A! Zajtra (23. 7.) HBO premiéruje film Looking! Wueeej! Opäť ho režíroval Andrew Haigh, sklamanie tak snáď nehrozí.

https://www.youtube.com/watch?v=eKKXaX–ifI

Byť v piatok doma len tak samy so sebou sme zvyknuté a páči sa nám to. A dobre pre nás, lebo vyhliadky na bezstarostné stretnutia s priateľmi nemusia byť v našom veku ružové. Práce, vzťahy, svadby, deti, sťahovania či len nedostatok času a energie sú dôvodom, prečo je okolo tridsiatky v našich diárikoch čoraz prázdnejšie. Ak to cítite rovnako, no nemáte sa komu na túto tému posťažovať, môžete si prečítať aspoň tento článok a začať dumať nad appkou pre naše končiny, ktorá nás spojí vedno.

Kým sa tak stane, pustime si hudbu. Napríklad Braids, kanadskú trojicu, ktorá na jar vydala EP Companion. Ich speváčka Raphaelle Standell-Preston krásne kričí a ako v tomto úprimnom texte priznáva, je to jej spôsob vysporiadania sa s vlastnou bezmocnosťou a sexuálnym zneužívaním, ktoré zažila v detstve. Na predchádzajúcom albume Deep In The Iris o tom hovorí v pesničke Miniskirt, Companion je zavŕšením jej rozprávania. A stále ostáva aj výbornou hudbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *