Piatok sama doma

MICHAELA KUČOVÁ

Skutočne skutočné ženy, feministické čítanie v rodnej reči, antické sochy a ich malé penisy, nestaráme sa do materníc

Dove a jeho marketingová skutočná krása sa môže strčiť. Matka s dcérou sa rozhodli ukazovať skutočne skutočné ženy, ich telá a príbehy s nimi súvisiace. V youtubovej sérii Style like U sa ženy posadia pred kameru, hovoria o svojom tele, pocitoch, štýle, predsudkoch, traumách, rodovej identite, sexe, dospievaní, sebavedomí… a spolu s odhaľujúcimi slovami kus po kuse odkladajú svoje šatstvo. Na ukážku vyberáme dva silné príspevky o materstve a potratoch, odporúčame však preklikať celý kanál podľa vlastných preferencií.

Dula Domino Kirke:

Hudobníčka Amanda Palmer:

Tešíme sa, že feministické čítanie v slovenčine prináša aj portál feminism.fyi (pôvodne feminism.us). Odporúčame, ak sa chcete dozvedieť viac o feministických témach v osvetových, ale aj vtipných a gif-friendly článkoch. Medzi najnovšími nájdete napríklad pátranie po pôvode zaručenej liečby hystérie orgazmom.

Nie že by na veľkosti až tak záležalo, ale občas sa v galériách či antických ruinách človek nestačí čudovať. Ak aj vám nedalo spávať, prečo majú antické sochy také malé penisy, odpoveď nájdete tu.

Na internetoch ste už isto zachytili výborný apel o materniciach, do ktorých vám nič nie je (v slovečine tuná). Pekne sa dopĺňa s esejou Jessi Klein, ktorá tvrdí, že nikomu nie je nič ani do toho, či rodíte prirodzene alebo nebodaj s pomocou epidurálky:

How often do people really want women to be or do anything “natural”? It seems to me the answer is almost never. In fact, almost everything natural about women is considered pretty horrific. Hairy legs and armpits? Please shave, you furry beast. Do you have hips and cellulite? Please go hide in the very back of your shoe closet and turn the light off and stay there until someone tells you to come out. (No one will tell you to come out.)

It’s interesting that no one cares very much about women doing anything “naturally” until it involves their being in excruciating pain.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *