Piatok sama doma

SOŇA HRÚZIKOVÁ

Judith Hermann, nahotinky a dumky nad vyzliekaním trička

Dnes siahneme po knihe! Najmä melancholickým a introvertným povahám dávame do pozornosti nemeckú autorku Judith Hermann a jej pomalý svet. Či už v poviedkach alebo v jej prvom románe Počátek veškeré lásky, ktorý nedávno vydali Větrné mlýny, v jej textoch sa zakaždým stretnete s postavami, ktoré príliš nekonajú a nechávajú sa bez veľkých zásahov unášať tým, čo sa okolo nich deje. No nie sú to žiadne slovné vyplakávania weltschmerzov s patetickými metaforami. Judith Hermann píše bez okrás a text stavia najmä na atmosfére. Veľa sa toho neudeje, no vždy budete vedieť i vidieť, ako svietilo slnko. A možno vám to bude všetko nesmierne povedomé.

Nielen vďaka potrave ducha je žena živá, pôžitky si pýta aj telo. Keď sme takto samy doma, láka to i k pozeraniu náučno-populárnych videí a obrázkov zo sveta ľudskej sexuality. Čo si však počať, ak nás ich female friendly časť spektra veľmi neoslovuje a celkovo máme voči pornopriemyslu výhrady? Prirodzenejšiu a rozmanitejšiu podobu erotiky (pre ženy) ponúka napríklad taký Tumbrl, ako sa môžete dočítať v tomto článku. Kulisou nech vám je výber pesničiek o masturbujúcich ženách z Pitchforku.

A Tumbrl ešte raz. Všimli ste si niekedy, že k neprekonateľným rozdielom medzi ženami a mužmi patrí aj spôsob vyzliekania trička? Kým my si prekrížime ruky a chytíme tričko dole po bokoch, muži s procesom vyzliekania začínajú vzadu pri golieri. Vďaka postom na Tumblr a odhodlanému skúmaniu tohto fenoménu je však našťastie o jedno WTF na svete menej. Viac tu aj s gifkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *